36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022
Vilnius Jazz'2006
Saga (Lietuva):

Andrė Pabarčiūtė - vokalas, fortepijonas
Liudas Mockūnas - saksofonai, bosinis klarnetas
Vytis Nivinskas - kontrabosas
Marijus Aleksa - mušamieji

Saga – tai albumas. Jį sukūrė ir įgrojo keturi jauni lietuvių muzikantai iš Vilniaus. Keturi bendraminčiai, siekiantys papasakoti muzikinę sagą, originalią muzikinę istoriją, kuri talpina džiazo, šiuolaikinės akademinės muzikos, radikalaus free, roko, etno ar world muzikos išraiškos priemones. Sagos istorijos pradžia – improvizuotas koncertas 2004 m. balandžio mėnesį šv.Jonų bažnyčioje Vilniuje. Jame dalyvavo trys muzikantai: Andrė Pabarčiūtė, Liudas Mockūnas ir Vytis Nivinskas. Kitais metais, susiklosčius palankioms aplinkybėms susitikti, kurti bei groti kartu, trijulė vėl sėkmingai koncertavo. 2005 metų rugsėjį prie jų prisijungė Marijus Aleksa. Taip gimė Sagos kvartetas, o dar po metų, 2006 metų rugsėjį, šviesą išvydo ir pirmasis kvarteto CD – pavadinimu Saga. Jame įrašytos devynios originalios kvarteto narių kompozicijos. Už galimybę įrašyti ir išleisti kompaktinį diską kvarteto nariai dėkingi įrašų kompanijos Semplice vadovei Rūtai Skudienei.

Šis albumas – keturių ryškių jaunų individualybių muzika. Apie kiekvieną muzikantą verta papasakoti daugiau...


Andrė Pabarčiūtė (g.1986) – pianistė, vokalistė ir kompozitorė, baigusi M.K.Čiurlionio menų mokyklą. Šiuo metu Andrė yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 2-ojo kurso studentė (prof. P.Geniušo fortepijono klasė), improvizacijos ir džiazinio dainavimo ją moko Vladimiras Čekasinas, o klasikinio dainavimo – Sigutė Stonytė. Nors būdama dar labai jauna, ji jau sėkmingai dalyvavo daugybėje džiazo ir akademinės muzikos festivalių bei konkursų, tarp kurių Jazz Voices Maskvoje, Turning Sounds Varšuvoje, Tudengi Jazz Taline, Knygų Mugėje ir džiazo klubuose Geteborge (Švedija), pianistų konkurse Paryžiuje bei daugelyje festivalių ir konkursų Lietuvoje.

Liudas Mockūnas (g.1976) – saksofonininkas, klarnetininkas ir kompozitorius, moderniojo džiazo ir laisvosios avangardinės muzikos atstovas. Liudas baigęs M.K.Čiurlionio menų gimnaziją, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (V.Čekasino saksofono klasėje) ir Ritminės Muzikos Konservatorijoje Kopenhagoje. 2000 m. su danų būgnininku Stefan'u Pasborg'u suformavo grupe Toxikum, o to paties pavadinimo albumas 2004 metais Danijoje pelnė metų atradimo apdovanojimą. Copenhagen Art Ensemble narys, bendradarbiavo su Marc Ducret, Mats Eilersten, Jaak Sooaar, Mikko Innanen, Scott Colley, Ryoji Hojito, Nasheet Waits, Mats Gustafson, Mike Svoboda, Andrew Hill bei daugeliu lietuvių bei užsienio muzikų įvairiausiuose pasaulio žemynuose. Liudas šiuo metu dar ir dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo skyriuje.

Vytis Nivinskas (g.1974) – kontrabosininkas ir kompozitorius. Studijavo kontrabosą Vilniaus kolegijoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, vėliau Carl'o Nielsen'o muzikos akademijoje Danijoje bei DePaul Universitete Čikagoje. Vytis atlieka įvairių stilių džiazą, akademinę muziką bei roką, dalyvavo daugelyje muzikos festivalių. Gyvendamas JAV, grojo su Čikagos ir Niujorko muzikantais: Nobu Stowe, Bill Brimfield, The Trapeze Unit, Lawrence 'Butch' Morris ir Kenny Wollesen. Su Rimvydu Pauliku Čikagoje įkūrė grupę Baltic Asteroids. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo skyriaus bei Vilniaus Kolegijos dėstytojas.

Marijus Aleksa (g.1985) – jaunas, talentingas Lietuvos būgnininkų, grojantis tradicinį džiazą, fusion, funky, hiphopą ir jų derinius. Tarptautinėje džiazo scenoje debiutavo būdamas trylikos metų kartu su pianistu Olegu Molokojedovu. Mokėsi B.Dvariono muzikos mokykloje, Firda Gimnazijoje Norvegijoje, Vilniaus kolegijoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 2-ojo kurso studentas. Pagal Erasmus mainų programą šįmet studijuos Berlyne. Marijus dalyvavo visuose džiazo festivaliuose Lietuvoje, bendradarbiavo su daugeliu geriausių Lietuvos džiazmenų, grojo tarptautiniuose projektuose su Herbie Kopf Hip-noses ir kt.
Atgal

 
 

Yitzhak Yedid
"Myth of the Cave"

Izraelis

 

Pepa Päivinen Quartet

Suomija

 

Villerd-Ayler Quartet

Prancūzija

 

Cinesclaff'ARFI

Prancūzija

 

Mockunas & Pasborg TOXICUM Special

Prancūzija / Lietuva / Danija

 

Trigon

Moldova

 

Saga

Lietuva

 

The Jamie Saft Blues Explosion

JAV