29th Vilnius Jazz Festival. 13-16 October, 2016

Dainius Pulauskas Group

Lietuva

Dainius Pulauskas - p, synth
Valerijus Ramoška - tp, flgh
Liutauras Janušaitis - ts, fl, acc
Kestutis Vaiginis - as, ss
Domas Aleksa - b
Linas Būda - dr
Artūras Pranckūnas – perc

„Amber Quartet“:
Vytautas Mikeliūnas – vl
Tadas Dešukas – vl
Jurgis Juozapaitis - vla
Onutė Švabauskaitė – vlo

„Dainius Pulauskas Group“ (DPG) šį sezoną mini Lietuvos festivaliuose savo 20-metį. Prieš du dešimtmečius Birštone debiutavo pirmoji Dainiaus Pulausko grupės sudėtis – džiazo kvintetas, netrukus išaugęs į sekstetą, kuris tapo vienu labiausiai žinomų pasaulyje lietuviško džiazo kolektyvų.

2001 metais sekstetas pelnė Lietuvos muzikų sąjungos „Auksinį diską“, skiriamą geriausiems šalies metų muzikantams. 2004-aisiais jam buvo įteiktas Lietuvos instituto apdovanojimas „LT tapatybė“ už lietuvių džiazo populiarinimą pasaulyje.

Nuo 2004-ųjų visi Dainiaus Pulausko džiazo kolektyvai, atliekantys išimtinai jo muziką, pradėti vadinti DPG. Iš pirmosios grupės sudėties šiandien DPG, be lyderio, groja tik Valerijus Ramoška ir Linas Būda.

Nueitą grupės kelią įamžino neseniai išleistas 9-asis jos albumas „The Best of 20 Years”, pristatantis geriausius visų laikų Dainiaus Pulausko kompanijos kūrinius.

Per 20 metų DPG apkeliavo per 120 džiazo festivalių daugiau kaip 30 valstybių keturiuose žemynuose. DPG pirmoji iš Lietuvos įžengė į Malaizijos, Indonezijos, Pietų Afrikos Respublikos, Egipto, Etiopijos, scenas, o praėjusią savaitę grįžo iš festivalių Pietų Korėjoje, kuriuose koncertavo tūkstantinėms auditorijoms lauko arenose.

Jau dešimt kartų grupė gastroliavo Azijoje, tris iš jų – Kinijoje, du – Indijoje. Jai plojo prestižinių Otavos, Londono, Keiptauno, Tokijo džiazo festivalių publika.

Specialiai šių metų „Vilnius Jazz“ festivaliui Dainius sukūrė naują programą „Šokių magija“. Ji savitai interpretuoja devynis skirtingus šokius – nuo barokinio iki Lotynų Amerikos pramoginių. Kompozitorius prisipažino seniai nekantravęs imtis šio darbo, mat kadaise su „Oktavos“ ansambliu grodavęs pramoginių šokių turnyruose.

Tačiau naujoji DPG programa skirta ne šokti, o klausytis – tai džiazo muzika su spontaniškomis improvizacijomis. Improvizuos net ir projekto partneris „Amber Quartet“, kurio misija, anot autoriaus, – papildyti DPG garsų ir tembrų paletę akademiniais atspalviais.

Klavišininkas, kompozitorius, aranžuotojas, grupių lyderis Dainius Pulauskas yra vienas kūrybingiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo meistrų. Maestro kūryba įamžinta 16 autorinių albumų, dviejuose autoriniuose DVD, 9 džiazo rinkiniuose.

Ji imponuoja autoriaus išmone derinant akustinius ir elektroninius tembrus, įspūdinga spalvų palete, improvizaciniu polėkiu. „Dainius Pulauskas yra neabejotinai vienas įdomiausių Europoje „fusion“ džiazo kompozitorių. Jo grupei tenka išskirtinė vieta progresyvaus Europos „ fusion“ džiazo scenoje“, - rašo „Allaboutjazz.com“.

Menininko muzikinė karjera prasidėjo vokaliniame instrumentiniame ansamblyje „Oktava“. Šio kolektyvo vadovas šviesaus atminimo Mindaugas Tamošiūnas pastūmėjo Dainių Pulauską į džiazą. Prieš tai jis rašė popdainas – yra išleidęs dvi šio žanro plokšteles.

Prieš suburdamas savo grupę, Dainius grojo džiazą Skirmanto Sasnausko kvartete, kuris padėjo lyderiui 1992-aisiais pelnyti Birštono festivalio Didįjį prizą.

Šiandien Dainiui Pulauskui paklūsta bigbendai ir orkestrai, didelės formos džiazo kūriniai. Jis nebijo jungti scenoje savo grupės su kitais kolektyvais: yra sukūręs siuitas DPG ir Kauno bigbendui, DPG ir simfoniniam orkestrui, savo grupei ir pop- bei „world“ muzikos atlikėjams.

Dainiaus Pulausko kūrinius ir aranžuotes atlieka Lietuvos chorai dainų šventėse. Jis rašo muziką teatrui, nuolat dalyvauja televizijos projektuose, aranžuoja jiems muziką.

Kūrėjas bendradarbiauja ne tik su džiazo atstovais, bet ir su liaudies bei akademinės muzikos atlikėjais: įrašė kompaktinius diskus su tautiška kapelija „Sutaras“, Čiurlionio kvartetu, ne vieną – su dainininke Veronika Povilioniene.

Dainius dalyvavo bendruose tarptautiniuose projektuose su muzikantais iš JAV, Prancūzijos, Izraelio, Japonijos, Pietų Korėjos, Filipinų, Italijos, Suomijos, Vokietijos, Rusijos, koncertavo ir išleido kompaktinį diską kaip „Baltic Jazz Trio“ narys, kuriame groja su pripažintais Estijos ir Latvijos džiazo meistrais Toivo Untu bei Mariu Briezkalniu.

Klavišininkas yra surengęs solinių pasirodymų tarptautiniuose Liepojos ir Prahos džiazo pianistų festivaliuose, Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje.

Dainius Pulauskas yra apdovanotas „Bravo“ prizu (1999 m.) geriausiam metų Lietuvos džiazo muzikantui, tarptautinio „Yesterday“ konkurso Piarnu (Estija) Didžiuoju prizu (1999 m.) už geriausią J.Lennono ir P.McCartney dainos aranžuotę, Birštono džiazo festivalio Didžiuoju prizu (2000 m.), „Vilnius Jazz“ apdovanojimu už nuopelnus Lietuvos džiazui (2010 m.) bei „Kaunas Jazz“ prizu (2016 m.).

Trimitininkas Valerijus Ramoška yra nuolatinis Dainiaus Pulausko grupių narys. Su DPG Valerijus grojo daugiau kaip 120 festivalių, aplankė per 30 pasaulio šalių. Jis taip pat muzikuoja Kauno bigbende, groja solo bei su kitais šalies bigbendais, pasirodo įvairių sudėčių kameriniuose ansambliuose, dalyvauja televizijos projektuose. Jo trimitas skamba ir šiuolaikinės akademinės muzikos scenoje.

Valerijus bendradarbiavo su visais Lietuvos džiazo korifėjais, tarp jų - Vladimiru Čekasinu, Vladimiru Tarasovu, Liudu Mockūnu, Petru Vyšniausku, Vytautu Labučiu, Skirmantu Sasnausku, Leonidu Šinkarenka, Egidijumi Buožiu, Jievaru Jasinskiu ir jo grupe „Reinless“, taip pat su dainininke Rūta Ščiogolevaite ir Lietuvos kameriniu orkestru.

Atlikėjas dėsto trimitą ir džiazo improvizaciją Vilniaus kolegijoje, ugdo džiazo jaunimą Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. 2014 metais Valerijui Ramoškai įteiktas Birštono džiazo festivalio Didysis prizas.

Saksofonininkas ir kompozitorius Liutauras Janušaitis yra pirmasis lietuvis, baigęs (2011 m.) džiazo žvaigždžių kalve vadinamą Berklio muzikos koledžą Bostone (JAV). Prieš tai jis studijavo džiazo saksofoną Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Liutauras yra koncertavęs su daugeliu Lietuvos džiazo, „funk“ bei popmuzikos atlikėjų ir grupių, tarp jų - „UAB Music“, „Groovy Taxi“, „Saulės kliošas“, „A.I.R.“, „Skamp“, „InCulto“, „D‘Orange“, „Reinless“, kūrė joms aranžuotes.

Jis pasirodė ir su akademinės muzikos kolektyvais – kvartetu „Collegium“ bei Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, buvo tarp pirmojo Lietuvoje salsos orkestro įkūrėjų, subūrė grupes „Resound“, „Certain Case“, „LJ Electrobop Trio“. Su įvairiais kolektyvais Liutauras Janušaitis dalyvavo Vilniaus, Kauno, Birštono ir kituose džiazo bei šiuolaikinės muzikos festivaliuose, koncertavo įvairiose Vakarų Europos, Baltijos šalyse, Rusijoje, Japonijoje, JAV.

Saksofonininkas nuo 2013-ųjų rudens muzikuoja Dainiaus Pulausko grupėje, dalyvavo su šia grupe Otavos, Londono, svarbiausiuose Afrikos, Indijos, Kinijos, Japonijos, Ukrainos, Pietų Korėjos džiazo festivaliuose, gastroliavo Slovakijoje ir Turkijoje. Jis taip pat groja su kitais kolektyvais, nuolat bendradarbiauja su Japonijos ir Skandinavijos muzikantais, įrašė su jais ne vieną autorinį albumą.

Muzikas nuo 2012-ųjų yra Kauno bigbendo dirigentas.

Saksofonininkas ir kompozitorius Kęstutis Vaiginis yra vienas produktyviausių džiazo kūrėjų Lietuvoje, daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjas ir lyderis. Su įvairiais kolektyvais jis atliko savo muziką Lietuvoje, Olandijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, JAV, Vokietijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Brazilijoje, Azerbaidžane, Gruzijoje ir kitose šalyse.

Kęstučio Vaiginio kaip kompozitoriaus talentas atsiskleidė dar studijuojant Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, „Prince Claus Conservatoire“ bei Amsterdamo aukštojoje menų mokykloje (Olandija), tobulinantis Manheteno muzikos mokykloje Niujorke.

Studijų metais jis ėmė rašyti muziką ir bigbendams. Kęstutis buvo subūręs Lietuvoje nepriklausomą jaunimo bigbendą „Independent Artists Ensemble“, grojo savo kompozicijas su Vokietijos valstybiniu jaunimo džiazo orkestru.

Tarp buvusių ir dabartinių šio muzikanto scenos partnerių – Davidas Berkmanas, Davidas Kikoski, Heikko Remmelis, Jelle Van Gie, Barbara Dennerlein, Hernanas Romero, Edas Howardas, Adamas Cruzas, Randalas Corsenas, Bilalas Karmaranas, Burakas Bedikyanas, Caneras Kaptanas, Herbie Kopfas, Joonas Haavisto, Denisas Paškevičius, Indonezijos, Korėjos, Italijos muzikantai. Atlikėjas yra Lietuvos, Latvijos ir Estijos muzikantų kvarteto „Tree Stones“ bei Dainiaus Pulausko grupės narys.

Neseniai saksofonininkas kartu su klavišininku Dmitrijumi Golovanovu pradėjo ilgalaikį projektą „JazzLab“, sumanytą kaip kūrybinė laboratorija, kurioje nuolat keičiasi tandemo partneriai.

Su įvairiais kolektyvais kaip grupės lyderis ir kviestinis artistas Kęstutis pasirodė „Nord Sea Jazz“, Roterdamo, Londono, Otavos, Keiptauno, Stambulo, Honkongo, Tokijo ir kituose prestižiniuose džiazo festivaliuose, gastroliavo keturiuose žemynuose.

Prieš trejus metus saksofonininkui buvo įteiktas Europos kultūros fondo „Europamusicale“ prizas, kartą per metus skiriamas tik vienam Europos muzikantui. Anksčiau jis yra tapęs daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu, Birštono džiazo festivalio Didžiojo prizo laimėtoju (2010).

Atlikėjas dalyvauja ir kitų žanrų muzikos projektuose, pasirodė šiuolaikinės muzikos festivalyje „Gaida“.

Kęstučio Vaiginio diskografijoje – dešimt albumų, tarp jų - trys autoriniai, dar kelios kompozicijos yra įtrauktos į lietuviškos muzikos rinkinius.

Domas Aleksa – vienas talentingiausių jaunosios kartos bosininkų ir džiazo kūrėjų, ne vieno mūsų šalies ir užsienio džiazo konkursų laureatas.

Jis pradėjo groti bosu dar muzikos mokyloje studijuodamas klasikinę violončelę, o kolegijoje pasirinko boso klasę.

Savo pirmąją grupę Domas subūrė dar būdamas 15-kos. Iš pradžių jis daugiausiai reiškėsi klubinės muzikos scenoje, pagarsėjo kaip grupių „Brassbastardz“, „Skamp“, „Guerila Jazz.lt“, „A.I.R.“, „Goovy Taxi“ bosininkas. 2004-aisiais muzikantas subūrė savo grupę “D‘Orange“, išleido su ja du autorinius albumus.

Su įvairiais popkolektyvais Domas „apšildė“ daug tarptautinių žvaigždžių, tarp jų – „Black Eyed Peas“, Simply Red, Macy Gray, Avril Lavigne, o su grupe „D‘Orange“ – „Incognito“, „Poogie Bell Band“, „Roy Ayers Band“.

2012 metais Domas Aleksa įsiliejo į Dainiaus Pulausko grupę, su ja pasirodė daugybėje prestižinių tarptautinių džiazo festivalių, tarp jų – Londono, Otavos, Tokijo, svarbiausiuose Afrikos, Kinijos, Indijos, Pietų Korėjos. Domo bosas skamba daugiau kaip 30 įvairių muzikos stilių albumų.

Linas Būda vadinamas legendiniu Lietuvos roko ir metalo scenos atstovu, tačiau bene labiausiai yra išgarsėjęs kaip džiazo perkusijos meistras. Nuo 1994 metų jis yra nuolatinis Dainiaus Pulausko grupių narys, pasirodė su jomis 120 džiazo festivalių įvairuose pasaulio žemynuose. Būgnininkas nuolat dalyvauja televizijos projektuose, groja legendinėje roko grupėje „Antis“.

Artūras Pranckūnas – vienas universaliausių šalies perkusininkų. Jį vis dažniau išgirstame DPG projektuose.

Koncertinę veiklą muzikantas pradėjo Pavelo Giunterio ansamblyje „Vilniaus mušamieji“. Nuo 2004 metų kaip solistas ir ansamblių narys jis pasirodė su „Baltic Salsa Orchestra“, „Giunter Percussion“, „El Quatro“, „InCulto“, „Latin Power“ ir daugeliu kitų grupių Lietuvoje bei užsienyje.

„Amber Quartet“ debiutavo 2014 metais unikaliu projektu LDK Valdovų rūmuose: surengė koncertą specialiai jo artistams pagamintais gintaro instrumentais. Anot kvarteto meno vadovo Vytauto Mikeliūno, gintariniai instrumentai itin tinka groti džiazą, eksperimentuoti garsais.

Tačiau šį kartą muzikantų rankose išvysime tradicinius styginius, kuriais šie atlikėjai taip pat puikiai improvizuoja, nes beveik visi yra sukaupę patirties džiazo scenose.

Vytautas Mikeliūnas baigė klasikinį smuiką Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o džiazo pagrindus įgijo iš Vladimiro Čekasino.

Smuikininkas dešimt metų buvo Šv.Kristoforo kamerinio orkestro koncertmeisteris, aranžavo muziką šio kolektyvo džiazo programoms. 1999 metais su Šv.Kristoforo kameriniu orkestru jis dalyvavo Berlyno festivalyje "Jazz Fest".

Muzikas yra parengęs programų su savo trio ir kvartetu, bendradarbiavęs su Kęstučiu Lušu, Vytautu Labučiu, Arūnu Šlaustu, Danieliumi Praspaliauskiu, Leonidu Šinkarenka, daugeliu kitų šalies džiazo meistrų. Jis pasirodė svarbiausiuose Lietuvos džiazo festivaliuose.

Tadas Dešukas, baigęs smuiko specialybę Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų gimnazijoje, mokėsi Vilniaus kolegijos ritminės muzikos katedroje, kur sėmėsi patirties iš Vladimiro Čekasino, dalyvavo jo rengiamuose projektuose.

2006-aisiais smuikininkas buvo pripažintas geriausiu “Vilnius Jazz Young Power” konkurso instrumentininku.

Tadas Dešukas bendradarbiauja su džiazo, elektroninės, populiariosios ir klasikinės muzikos atlikėjais, tarp jų – Arvydu Jofe, Leonidu Šinkarenka, Eugenijumi Kanevičiumi, Povilu Jaraminu ir daugeliu kitų. Jis prisidėjo prie grupės „Lietaus uždanga“ veiklos, grojo grupėse „Labai baisios stygos“ ir „Baisios stygos“, įrašė kūrinių Lietuvos radijuje.

Smuikininkas pasirodė Birštono, Nidos, Šiaulių ir „Vilnius Jazz“ festivaliuose, grojo Vokietijos, Vengrijos, Belgijos, Švedijos, Ispanijos, Portugalijos, Lenkijos ir kitų Europos šalių scenose.

Jurgis Juozapaitis baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos alto magistrantūrą bei meno doktorantūrą, apsigynė meno daktaro laipsnį, stažavosi Nacionalinėje Paryžiaus muzikos ir šokio konservatorijoje (2006-2007).

Altininkas yra Lietuvos kamerinio orkestro ir trio „Claviola“ narys, dažnai koncertuoja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas.

Onute Švabauskaitė beveik du dešimtmečius buvo Vilniaus savivaldybes Šv.Kristoforo kamerinio orkestro violončelių grupes koncertmeisterė, šiuo metu groja Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestre, groja solo.

2000-2006 metais ji griežė styginių džiazo kvartete „Beduin Jazz”. 2010-aisiais įkūrė styginių kvartetą “Fabula Rasa”. Violončelininkė dalyvauja džiazo, senosios bei šiuolaikinės muzikos projektuose, pristato lietuvių autorių kūrybą Lietuvos ir užsienio scenose.

Su kompozitorės Justės Janulytės koncertinės instaliacijos „Smėlio laikrodžiai“ kūrybine grupe Onutė apkeliavo žymiausius Vokietijos, Olandijos, Anglijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Lenkijos šiuolaikinės muzikos festivalius, pasirodė didžiausiame Australijos festivalyje Sidnėjuje. 

Vilnius Jazz'2016

Vincent Peirani - Emile Parisien "Belle Époque"

Prancūzija

Marianne Trudel & Trifolia

Kanada

The Thing

Švedija-Norvegija

Atomic

Švedija-Norvegija

Orchestre National de Jazz (ONJ)

Prancūzija

Vyacheslav Ganelin - Petras Vyšniauskas - Arkady Gotesman

Izraelis-Lietuva

Andrew Lamb - Warren Smith - Arkady Gotesman

JAV-Lietuva

De Beren Gieren

Belgija

Dainius Pulauskas Group

Lietuva

Nikolay Rubanov - Aleksey Ivanov

Rusija

Liudas Mockūnas - Dalius Naujokaitis "Solo.Solo.Duo"

Lietuva

Tamara Obrovac Transhistria Ensemble

Kroatija

 
Vilnius Jazz Young Power 2016

TDT

Lietuva

Sin

Lietuva

Katarsis4

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2016 Guests

Horny Horns

Lietuva