29th Vilnius Jazz Festival. 13-16 October, 2016

Horny Horns

Lietuva

Dovydas Stalmokas - saksofonai
Liudas Mockūnas - saksofonai
Dominykas Vyšniauskas - trimitas
Paulius Volkovas - gitara
Vytis Nivinskas - kontrabosas
Dalius Naujokaitis - mušamieji

Grupę prieš trejus metus subūrė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventas, bekompromisis improvizuotojas, saksofono novatorius, 2009-ųjų VJYP konkurso nugalėtojas (su grupe „Yrinauda“) Dovydas Stalmokas. Bet šį ansamblį girdėjo nedaugelis, jis koncertuoja retai, - kai iš Niujorko parvyksta grupės būgnininkas Dalius Naujokaitis.

„Horny Horns“ dažniausiai pasirodo neformaliose kamerinėse ervėse – tokia aplinka tinkamiausia jų maištingai muzikai, įkvėptai 8-9 dešimtmečių Čikagos laisvojo džiazo judėjimo. Tai bene vienintelis šios krypties kolektyvas Lietuvoje.

Jo įkūrėjas Dovydas Stalmokas aktyviai reiškiasi šalies muzikos gyvenime su įvairiausių žanrų kolektyvais.  Jis yra grupių „The Honkin’Dudes Brass Band”, „The Yrinauders”, „Aprašymaa”, „Yrinauda”, „Horny Horns”, „The Lawn Mowers Electric Brass Band“ lyderis,  Vilniaus ir Klaipėdos džiazo orkestrų, Šiaulių miesto bigbendo narys, groja grupėse „The Indirtibles” ir „Electric Potato”.

Dovydas Stalmokas pasirodė visuose šalies džiazo festivaliuose, atstovavo  Lietuvai  JAV - Čikagos „Umbrella Jazz“ festivalyje, Indianapolyje ir Niujorke, 2012 metais gastroliavo po Senąjį Žemyną su Europos saksofonininkų ansambliu („European Saxophone Ensemble”).

Multiinstrumentininkas, kompozitorius, grupių lyderis Liudas Mockūnas yra vienas ryškiausių Lietuvoje šiuolaikinio džiazo bei improvizacinės muzikos atstovų. Baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademiją bei Kopenhagos ritminės muzikos konservatoriją, jis greitai įsitvirtino Europos improvizacinės muzikos scenoje.

Šiandien tai bene dinamiškiausias Lietuvos džiazo kūrėjas, nuolat migruojantis per Europos festivalius ir džiazo klubus, randantis vis naujų kūrybos partnerių tarp Skandinavijos, Baltijos šalių, Lenkijos, Rusijos, Portugalijos ir kitų kraštų muzikantų.

Liudas yra grupės „Mockūno Nuclear“ bei „Traffic Trio“ lyderis, tarptautinių džiazo kolektyvų „Toxikum“, elektroakustinio trio „Red Planet“, lietuvių kvarteto „Saga“ vienas lyderių, „Copenhagen Art Ensemble“, Markuso Pesoneno „Hendecet“, Stefano Pasborgo „Free Moby Dick“ ir „Odessa 5“, tarptautinių grupių „Dirty Mountain“, „Heavy Beauty“, Vladimiro Tarasovo trio, šiuolaikinės muzikos ansamblių „Gaida“, „Konvoj Art“ bei Lietuvos ansamblių tinklo narys.

Muzikas groja duetuose su Marcu Ducret ir Ryoji Hojito, Barry Guy, Williamu Hookeriu, Petru Geniušu, Artūru Bumšteinu, Mikko Innanenu, bendradarbiauja su Pierre’u Dorge bei jo „New Jungle Orchestra“, Jacobu Anderskovu, Nilsu Davidsenu, Vladimiru Čekasinu, Arkadijumi Gotesmanu, Matsu Eilertsenu, Marku Solborgu, Jonasu Westergaardu, Jakobu Riisu, Jaaku Sooääru, Hugo Carvalhais ir daugybe kitų savitų džiazo kūrėjų.

Jis grojo ir su Andrew Hillo „Jazz Par“ oktetu, „Ibrahim Electric“, britų „TrioVD“, Mikko Innaneno „Innkvisitio“, „Free Tallinn Trio“, Matsu Gustaffssonu, Raymondu Stridu, Franku Gratkowskiu ir kitais džiazo novatoriais.

2004 metais Liudas kartu su Stefanu Pasborgu pelnė Danijos muzikos apdovanojimą už grupės „Toxikum“ albumą. Saksofonininko meistriškumas yra įvertintas ir Lietuvos, Latvijos bei Prancūzijos džiazo konkursų premijomis, džiazo festivalių „Vilnius Jazz“ ir „Birštonas“ prizais už nuopelnus Lietuvos džiazui, Lietuvos muzikų sąjungos „Auksiniu disku“. 2011 metais jam įteiktas Lietuvos teatralų apdovanojimas „Auksinis scenos kryžius“ už geriausią muziką dramos spektakliui.

Menininkas yra žinomas ne tik kaip improvizacinės muzikos bei avangardinio džiazo atstovas, bet ir kaip šiuolaikinės akademinės muzikos atlikėjas. Jo repertuare - akademinės muzikos kūrėjų Broniaus Kutavičiaus, Anatolijaus Šenderovo, Arvydo Malcio, Viačeslavo Ganelino, Dietricho Eichmanno, Vykinto Baltako, Ramintos Šerkšnytės, Giedriaus Puskunigio kūriniai.

Saksofonininkas koncertavo kaip solistas su „Kralovy Hradec Symphony Orchestra“, Lietuvos valstybiniu bei Nacionaliniu simfoniniais orkestrais, Šv.Kristoforo ir Klaipėdos kameriniais orkestrais, styginių kvartetu „Chordos“. Su įvairiais kolektyvais jis gastroliavo daugelyje Europos šalių, JAV, Kinijoje, Japonijoje, Izraelyje.

Atlikėjo diskografiją sudaro apie 60 albumų. Liudas Mockūnas daug nuveikė eksperimentinio džiazo leidybai – jis yra vienas nepriklausomos įrašų kompanijos „NoBusiness Records“ įkūrėjų bei strategų.

Šiuo metu Liudas Mockūnas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bei KaunoVytauto Didžiojo universiteto džiazo katedrų docentas.

Dominykas Vyšniauskas studijavo trimitą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Leipcigo muzikos kolegijoje, Amsterdamo konservatorijoje ir Niujorko „SUNY Purchase College“. Jis reiškiasi įvairaus žanro projektuose – nuo džiazo ir improvizacinės muzikos iki pop- ir akademinės.

Džiazo scenose trimitininkas muzikavo su Michaeliu Moore’u, Vijay Iyeriu, Andreasu ir Mathiasu Pichler, Klausu Kugeliu, Janu Maksimovičiumi, Liudu Mockūnu, Arturu Bumšteinu, taip pat su „Jazzwerkstatt“, Europos jaunimo džiazo orkestru „Swinging Europe 2005“, „Mezkal Jazz Unit“, Gerdo Hermanno Ortlerio orkestru, „Secret Swing Society“.

Dominykas Vyšniauskas dalyvavo Šveicarijos, Ispandijos, Turkijos, Prancūzijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos ir visuose Lietuvos džiazo festivaliuose, „North See Jazz“ Olandijoje, koncertavo JAV ir Kanadoje.

Paulius Volkovas nuo studijų Vilniaus kolegijoje dalyvauja džiazo festivaliuose ir konkursuose kaip atlikėjas ir kompozitorius. 2006-aisiais jo trio laimėjo pirmąją vietą tarptautiniame konkurse „Džiazo fontanas“ Panevėžyje. Tais pačiais metais “Vilnius Jazz Young Power” konkurse jo grupės aranžuotė buvo pripažinta geriausia, o su grupe “Magic Mushrooms” gitaristas pelnė antrąją vietą. 2008-aisiais „Magic Mushrooms” buvo suteiktas geriausios “funk” grupės vardas Alternatyvios muzikos apdovanojimuose.

Paulius dalyvavo muzikiniuose projektuose su Sheila Ray Charles, Kenny Wollesenu, Jonathonu Haffneriu, Jelle van Gielu, Steve‘u Willemu Zwaninku, Denise Fontoura, Daliumi Naujokaičiu, Liudu Mockūnu, Dmitrijumi Golovanovu, Dariumi Rudžiu ir kitais džiazo meistrais.

Šiuo metu gitaristas groja su grupėmis „Jing’a Ling“, „Saulės Kliošas“, „Migloko“, „The Ditties“, „The Schwings“, „Baisios Stygos“, „Mad Harmonix“.

Su įvairiais kolektyvais jis pasirodė „Vilnius Jazz“, „Kaunas Jazz“, Nidos ir Birštono džiazo festivaliuose, gastroliavo Vokietijoje, Lenkijoje, Turkijoje, Prancūzijoje, Baltarusijoje, Estijoje, Latvijoje.

Vytis Nivinskas, susižavėjęs džiazu, iškeitė filosofijos studijas Vilniaus universitete į kontrabosą. Jis mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Carlo Nielseno muzikos akademijoje Danijoje bei Čikagos DePaulo universitete.

Kontrabosininkas nuo studijų metų groja džiazą, roką, akademinę klasiką bei šiuolaikinę muziką Lietuvoje ir svetur.

Gyvendamas JAV (2001-2005) jis muzikavo su daugeliu Čikagos ir Niujorko improvizuotojų, drauge su saksofonininku Rimvydu Pauliku subūrė Čikagoje grupę „Baltic Asteroids“.

Pastarąjį dešimtmetį Vytis Nivinskas daugiausia grojo su džiazo grupėmis „Saga”, „Riot”, „Baisios stygos”, „CinAmono”, Giedrės Kilčiauskienės ir Andrejaus Polevikovo projektuose, alternatyvios muzikos grupėje „Pieno Lazeriai”, bendradarbiavo su Vladimiru Tarasovu, Petru Vyšniausku, Daliumi Naujokaičiu, Arūnu Šlaustu, kompozitoriumi Linu Rimša, choru “Jauna Muzika” bei Baltijos gitarų kvartetu, popdainininke ir aktore Jurga Šeduikyte, šokėja Lora Juodkaite, kitais teatralais (spektakliai “Uždaras vakaras” ir “Geras žmogus iš Sezuano”).

Vytis pasirodė Danijos, Vokietijos, JAV, Švedijos, Olandijos, Belgijos, Prancūzijos, Liuksemburgo ir kitų šalių džiazo festivaliuose bei kituose renginiuose. Jis dėsto Vilniaus kolegijoje ir LMTA, kuria autorinius projektus, groja solo.

Avangardinės eksperimentinės muzikos bei laisvojo džiazo būgnininkas Dalius Naujokaitis jau du dešimtmečius gyvena už Atlanto.  Jo džiazo karjera prasidėjo Lietuvoje:  nuo 1986 m. būgnininkas grojo Skirmanto Sasnausko džiazo ansamblyje, vėliau tapo Juozo Milašiaus ansamblio „Gitarmanija“ nariu,  susidomėjo „noise“ muzika.

Gyvendamas Lietuvoje Dalius grojo su daugeliu šalies džiazo meistrų, tarp jų - Vladimiru Čekasinu, Petru Vyšniausku, Tomu Kutavičiumi, Eugenijumi Kanevičiumi,  su įvairiomis roko, džiazo, panko, populiariosios  muzikos grupėmis. 

1995 m. Dalius Naujokaitis išvyko į Niujorką ir įsiliejo į šio miesto improvizuotojų bendruomenę - įkūrė su bendraminčiais „Kino antologijos archyve“ grupę „Free Music on Second Street“, bendradarbiavo su Eugenijumi Varkaliu, Audriumi Naujokaičiu,  ypač glaudžiai -  su Jonu Meku. Daliaus Naujokaičio muzika skamba Jono Meko filmuose „Happy Birthday To John Lennon”, „On My Way To Fujijama I Saw”, „This Side Of Paradise”. 

Už Atlanto būgnininkas grojo ir įrašinėjo kūrinius su daugybe improvizuotojų, tarp jų - Butchu Morrisu, Artu Baronu, Aaronu Kean‘ue, Mike‘u Irwinu, Alexu Weissu, Rocco Johnu Iacavone, Dougu Wieselmanu, Brigganu Kraussu, Nick Gianni, su kolektyvais  „Nublu Orchestra“, „Now We Are Here“, „Brooklyn Bears“, „Tiger Lithy“,  Nicko Gianni grupe „Evolution“,  Kenny Wolleseno  „Wollesonic Labaratorys“  bei  „The Himalayas“,  bendradarbiavo  su šokių muzikos grupe „Brazilian Girls“ ir daugeliu kitų kūrėjų. 

Su Niujorko menininke Sandra Koponen Dalius buvo subūręs grupę „Untytė“, grindusią  savo kūrybą lietuviškomis sutartinėmis. Vėliau  kitas  projektas – „Rasa Rasa“, būgnininko sumanytas drauge su Kenny Wollesenu ir Jonathonu Haffneriu, suvienijo naujosios improvizacinės muzikos kūrėjus bei sutartinių atlikėjas iš Lietuvos. Jis dokumentuotas kompaktinėje plokštelėje „Wollesen, Haffner, & Naujo: Rasa, Rasa“, kurią 2014 m. išleido legendinė Johno Zorno leidykla „Tzadik“ . 

Dalius Naujokaitis  nuolat  parvyksta muzikuoti į Lietuvą, buvo čia subūręs  „Naujo Atomic Orchestra“,  su kuriuo gastroliavo Austrijoje ir Kroatijoje,  taip pat grojo  su  „Trafic Trio“,  vietos džiazo jaunimu,  Kenny Wollesenu, Jonathonu Haffneriu, Seanu Francis Conway.

Muzikas reiškiasi ir teatre bei kine. Su Juozu Milašiumi ir Valdu Pranuliu 1994 m. pastatė spektaklį „Moteris smėlynuose“ (pagal Kobo Abės  romaną),  su Vilija Naujokaitiene sukūrė muziką kino filmui „Viena meilės istorija“ (režisierius Julius Žižliauskas). 

Niujorke menininkas drauge su Kenu Jacobsu sukūrė muzikinį  kino projektą „Lumiere/Naujokaitis/Jacobs: Nervous System Concerts“, bendradarbiavo su moderniojo šokio grupe „Limbic Six” bei „Tiny Mythic Theatre“,  sukūrė kino filmus “Durys” (“The Door”, 2011), “Natos “Diriguojančiai mašinai” (2012) – tai  filmai, sumanyti kaip partitūros jo muzikiniam kūriniui „Diriguojanti mašina“ (atliekant šį kūrinį, dalyvavo ir Daliaus mama, kuri grojo mezgimo mašina).  (Parengta pagal mic.lt)

 

Vilnius Jazz'2016

Vincent Peirani - Emile Parisien "Belle Époque"

Prancūzija

Marianne Trudel & Trifolia

Kanada

The Thing

Švedija-Norvegija

Atomic

Švedija-Norvegija

Orchestre National de Jazz (ONJ)

Prancūzija

Vyacheslav Ganelin - Petras Vyšniauskas - Arkady Gotesman

Izraelis-Lietuva

Andrew Lamb - Warren Smith - Arkady Gotesman

JAV-Lietuva

De Beren Gieren

Belgija

Dainius Pulauskas Group

Lietuva

Nikolay Rubanov - Aleksey Ivanov

Rusija

Liudas Mockūnas - Dalius Naujokaitis "Solo.Solo.Duo"

Lietuva

Tamara Obrovac Transhistria Ensemble

Kroatija

 
Vilnius Jazz Young Power 2016

TDT

Lietuva

Sin

Lietuva

Katarsis4

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2016 Guests

Horny Horns

Lietuva