29th Vilnius Jazz Festival. 13-16 October, 2016

Evan Parker - Barry Guy - Paul Lytton

UK

Evan Parker - s
Barry Guy - db
Paul Lytton - dr

Evano Parkerio trio iš JK taps tikra „Vilnius Jazz“ sensacija. Šio trio nariai – laisvojo džiazo banginiai Evanas Parkeris (saksofonai), Barry Guy (kontrabosas) ir Paulas Lyttonas (perkusija) – kartu muzikuoja jau 45-erius metus, nesiliaudami eksperimentuoti ir tobulinti savo muzikinės kalbos. Juokaujama, kad jų auštasis pilotažas muzikoje prilygsta brazilų miklumui futbolo aikštėje.

E.Parkerio trio tapo vienu žymiausių bei daugiausiai gastroliuojančių pasaulyje laisvojo džiazo kolektyvu. Kartais prie jo prisijungia kiti džiazo asai – grupės projektuose yra dalyvavę Kenny Wheeleris, Paulas Rutherfordas, George‘as Lewisas, Philippas Wachsmannas, kiti džiazo autoritetai. Visų trijulės virtuozų biografijos yra išmargintos garsiausiais džiazo vardais ir legendinių grupių pavadinimais.

Ansamblio lyderis E.Parkeris groja taip pat egzotiškais etniniais bei savadarbiais mediniais pučiamaisiais. Jis tituluojamas vienu novatoriškiausių ir įdomiausių šių dienų saksofonininkų, naujų saksofono technikų išradėju, centrine europietiško „free“ džiazo figūra, kuriai meldžiasi jau kelios saksofonininkų kartos. 

Vilnius Jazz'2017

Henri Texier Hope Quartet

France

The Young Mothers

USA

Evan Parker - Barry Guy - Paul Lytton

UK

ICP Orchestra

The Netherlands

Marc Ducret trio feat. Liudas Mockūnas

France-Lithuania

Fire! Orchestra

Sweden

Rob Mazurek

USA

Infiltrators

Lithuania

Sunna Gunnlaugs Trio

Iceland

 
Vilnius Jazz Young Power 2017 Guests

Brave noises

Lithuania