36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

Kontrazztas

Lietuva

Grantas Kleinauskas – tp
Martynas Šerpytis – as
Gytis Girdauskas – tb
Vytis Kišūnas – keyb
Deividas Skridaila – bg
Mindaugas Vaškys – dr

Sekstetas gyvuoja tik keturis mėnesius, bet jo nariams jau teko nemažai muzikuoti kartu: visi, išskyrus klavišininką, pernai pasirodė VJYP finale su Lietuvos jaunimo džiazo orkestru, kurį subūrė Kauno „Jazz Academy“ įkūrėjas Arnas Mikalkėnas ir Klaipėdos džiazo orkestro vadovas Kęstutis Sova. Su šiuo kolektyvu jaunimas grojo ir „Broma Jazz“ bei Ariogalos džiazo festivaliuose.

Dauguma šios grupės narių yra kilę iš Vakarų Lietuvos regiono, ten baigė muzikos ir meno mokyklas, o dabar studijuoja Klaipėdoje ir Vilniuje.

Konkurso finalui ansamblis parengė Vyčio Kiškūno originalią kompoziciją „Princas“

Grantas Kleinauskas trimitu groja jau devynerius metus. Atlikėjas baigė Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokyklą, šiuo metu mokosi Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Jis koncertuoja su Klaipėdos džiazo ir Palangos pučiamųjų orkestrais, dalyvavo Lietuvos jaunimo džiazo orkestro projektuose.

Martynas Šerpytis dešimtus metus groja saksofonu, yra baigęs Šilutės meno mokyklą ir Stasio Šimkaus konservatoriją. Muzikantas dalyvavo Lietuvos jaunimo džiazo orkestro projektuose, groja Klaipėdos džiazo orkestre, nors šiuo metu studijuoja LMTA Vilniuje.

Gytis Girdauskas groja trombonu. Iš Vilkaviškio kilęs atlikėjas šiais metais baigė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatoriją ir šiuo metu tęsia trombono studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete, jas derindamas su darbu Palangos bei Klaipėdos džiazo orkestruose.

Su pastaruoju Gytis pasirodė Šiaulių bigbendų festivalyje, Klaipėdos Jūros šventėje bei kituose renginiuose, su Palangos pučiamųjų orkestru dalyvavo „Amber Wind“ projekte. Jis taip pat dalyvavo visuose Lietuvos jaunimo džiazo orkestro projektuose.

Vytis Kišūnas nuo vaikystės groja tenorine birbyne, vėliau Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje studijavo klasikinį vokalą ir džiazo fortepijoną, pastaruosius įgūdžius dar pusmetį gilino LMTA, taip pat studijavo džiazo improvizaciją Kauno „Jazz Academy“. Vytis bendradarbiauja su įvairių krypčių muzikantais, su įvairiais kolektyvais pasirodė Ariogalos džiazo, „Kultūros nakties“, „Kombinato“ festivaliuose ir kituose projektuose.

Deividas Skridaila baigė Mosėdžio gimnaziją ir bosinės gitaros specialybę Skuodo meno mokykloje. Šiuo metu jis studijuoja bosinę gitarą LMTA Klaipėdos fakultete. Atlikėjas dalyvavo Lietuvos jaunimo džiazo orkestro projektuose, bendradarbiauja su kitomis grupėmis.

Mindaugas Vaškys būgnais groja septynerius metus. Baigęs Skuodo meno mokyklą, jis toliau studijuoja būgnus Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje. Atlikėjas muzikavo su Klaipėdos džiazo ir Plungės simfoniniu orkestrais, Lietuvos jaunimo džiazo orkestru, grupe „Gal“, kaip projekto „Etnobook“ narys pasirodė Ukrainoje.

Būgnininką lydėjo sėkmė „Džiazo fontano“ (pirmoji vieta) ir „Muzika kviečia“ („Grand Prix“) konkursuose. Jis pripažintas geriausiu instrumentininku šių metų VJYP konkurse.

Vilnius Jazz'2021

FreeFS

Lietuva

Paal Nilssen-Love’s Large Unit

Norvegija-Švedija-Danija-Suomija-Brazilija

Liudas Mockūnas - Agusti Fernandez - Christian Windfeld

Lietuva-Ispanija-Danija

Improdimensija orchestra

Lietuva

Vitalijus Gailius: Then and now or a glance at the young (non)jazz generation

Lietuva

Sainkho Namtchylak – Kazuhisa Uchihashi

Austrija-Japonija

Suo Suo

JAV-Lietuva

Lisbon Underground Music Ensemble (L.U.M.E)

Portugalija

Now We Are Here: A Tribute to Jonas Mekas

JAV-Italija-Lietuva

NoJo Airlines

JAV-Italija-Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2021

21st Century Quintet

Lietuva

Luvhurts

Lietuva

Kontrazztas

Lietuva

 
Vilnius Jazz Young Power 2021 Guests

Juzt

Lietuva