31st Vilnius Jazz Festival. 11-14 October, 2018
T.Kutavičius - A.Gotesmanas   Text in english

Šie nekonvencionaliu požiūriu į kūrybą išsiskiriantys Lietuvos džiazo scenos meistrai nebe pirmą sykį groja drauge. "Vilnius Jazz" festivaliui duetas parengė Tomo Kutavičiaus kompoziciją Magister Ludi (Žaidimo magistras). Ilgai brandintos kompozicijos idėja kilo, perskaičius H.Hesės romaną "Stiklo karoliukų žaidimas". Kompozicijoje, kaip stiklo karoliukais žaidžiama įvairiais šiandien skambančiais stiliais. "Žaidimas yra ir visas gyvenimas", - sako intelektualaus muzikinio žaidimo autorius, pabrėždamas, kad jam labai svarbi nūdienos žaidimo situacija.

Projekto autorius pianistas ir šiuolaikinės muzikos kūrėjas Tomas Kutavičius džiazą groti pradėjo 1985 metais. Nuo 1986 - Skirmanto Sasnausko trio (vėliau kvarteto, kvinteto) narys. 1990 m. subūrė savo trio. Nuo tada nuolat koncertuoja Europos šalyse, pasirodė JAV, dalyvavo daugelyje prestižinių tarptautinių festivalių, bendradarbiavo su žinomais Lietuvos, Vokietijos, Prancūzijos, Čekijos džiazo atlikėjais.

1991 m. pas savo tėvą, žymų kompozitorių Br.Kutavičių pradėjo studijuoti kompoziciją. Pastaraisiais metais T.Kutavičius įsigilinęs į komponavimą. Jo kūryba išsiskiria etniškumu, melodingumu ir konceptualumu, o taip pat netradicine harmonija, savitu plėtojimu ir iškalbinga dramaturgija. Jo kūriniai skambėjo Lietuvoje ir už jos ribų. Pirmasis kūrinys - "Pasikalbėjimas su savo siela" - buvo atliktas tarptautiniuose festivaliuose "Vilnius Jazz" ir "Kaunas Jazz". 1993 m. Tarptautinės šiuolaikinės muzikos asociacijos festivalyje buvo atlikta T.Kutavičiaus siuita "Nematomų šešėlių projektai", susilaukusi palankaus kritikos įvertinimo. 1995 m. Jono Meko kino archyvo salėje skambėjo T.Kutavičiaus kūrinių ištraukos. 1996 m. Šv.Kristupo festivalio programoje Žemutinėje pilyje buvo pastatytas jo vienaveiksmis baletas "Žaidžiame klases, žaidžiame šachmatais". 1997 m. pasirodė T.Kutavičiaus miuziklo "Jeronimo pasakos" įrašas garso kasetėje, dar po metų kitas jo miuziklas - "Arklys ir upė" buvo atliktas Nacionalinės Filharmonijos salėje, 1999-aisiais choro "Vilnius" užsakymu kompozitorius parašė operą "Motulės akys", pernai šv Kristupo festivalyje ir Vokietijoje buvo atlikta jo "Siuite in Jazz" bei kūrinys chorui pagal J.S.Bachą "Priartėjimas". T.Kutavičius Jonavos 250 metų jubiliejui sukūrė miesto himną. Šiuo metu Nacionalinės filharmonijos užsakymu kompozitorius kuria miuziklą "Žvejys ir jo siela" (pagal O.Wilde'o pasaką). Be koncertinės ir kūrybinės, T.Kutavičius užsiima ir pedagogine veikla - jis chorinio dainavimo mokyklos "Liepaitės" džiazo skyriaus vedėjas.

Būgnininkas Arkady Gotesman profesionalioje scenoje groja nuo 1982 metų. Buvo pučiamųjų orkestro "Trimitas", grupės "Oktava" narys. Džiazą groti jis pradėjo su G.Abariaus trio, vėliau bendradarbiavo su daugybe pačių įvairiausių muzikantų: P.Vyšniausku ir V.Ganelinu (nuo 1990), su D.Pulausku (nuo 1994), bei Ch.Bauman'u, R.Dahinden'u, J.Siron'u, V.Volkovu, V.Gaivoronskiu, Fr.Studer'iu ir beveik su visais Lietuvos džiazo meistrais. A.Gotesmanas - D.Pulausko seksteto narys. Kaip solistas ir ansamblių muzikantas A.Gotesmanas grojo įvairiuose džiazo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. Be pasirodymų džiazo scenose jis komponuoja muziką teatrui, rašo scenarijus muzikiniams performansams ir instaliacijoms, bendradarbiauja su kitų įvairių žanrų kūrėjais aktoriais, moderniojo šokio atstovais, simfoniniais orkestrais ir t.t.


Tomas Kutavičius - p
Arkady Gotesman - perc
     
« Visi atlikėjai