31st Vilnius Jazz Festival. 11-14 October, 2018
D.Pulauskas - V.Ramoška   Text in english

Pernai bemaž dešimtmetį drauge grojantys gerai žinomi Lietuvos džiazo muzikai savo naujas muzikines idėjas nusprendė realizuoti duetu - sudėtimi, suteikiančia puikias galimybes ne tik subtiliam ansambliškumui, bet ir solistų individualybėms atsiskleisti. Bandymas pavyko - pernai "Vilnius Jazz" festivalio scenoje skambėjusi jų spalvinga ir turininga bendra kompozicija įamžinta kompaktinėje plokštelėje "Parallel Lines", pristatomoje šių metų festivalyje.

Dainius Pulauskas - klavišininkas, kompozitorius ir garsaus seksteto lyderis, nuo 1981 metų grojo Oktavos orkestre; nuo 1990-ųjų jis aktyvus Lietuvos džiazo scenos dalyvis, bendradarbiavęs su daugeliu Lietuvos džiazo muzikantų. Nuo 1994 metų - kvinteto, o nuo 1996 - D.Pulausko seksteto lyderis. Šis vienas ryškiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo kolektyvų jau išleido 3 kompaktines plokšteles: Penetration, 1999 bei Autumn Suite, sugrojo 4 programas. Prieš metus pasirodė ir solinis D.Pulausko albumas "Moods".

D.Pulauskas išsiskiria savitu, intriguojančiu kompoziciniu mąstymu, puikia technika, meistrišku elektroninių instrumentų valdymu, muzikinės erdvės spalvingumu, harmoningu akustinių ir elektroninių tembrų derinimu. Su įvairiais kolektyvais jis dalyvavo festivaliuose Europoje ir Azijoje (Kinijoje). Muziko veikla įvertinta ne vienu prizu - 1998 m. D.Pulauskas pelnė pirmą ir paskutinį džiazui skirtą Bravo apdovanojimą kaip geriausias Lietuvos džiazo muzikantas, jo sekstetas bei Neda iškovojo Tarptautinio Yesterday - Pärnu'99 konkurso Grand Prix. 2000 metais D.Pulausko veikla įvertinta Birštono džiazo festivalio didžiuoju prizu.

Nuolatinis D.Pulausko kūrybinis partneris trimitininkas Valerijus Ramoška džiazą groja nuo 1990 metų ir šiandien yra vienas veikliausių Lietuvos džiazo meistrų. LRT ir Kauno bigbendų solistas be D.Pulausko seksteto groja su E.Buožiu, L.Šinkarenko, D.Praspaliauskiu, V.Labučiu, V.Čekasinu, V.Tarasovu, P.Vyšniausku, S.Sasnausku ir kitais. Su minėtų muzikantų ansambliais V.Ramoška dalyvavo džiazo festivaliuose Rusijoje, Estijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Kinijoje, Indijoje. Nuo 1994 m. jis nuolatinis D.Pulausko kvinteto, vėliau seksteto narys. V.Ramoška dėstytojauja Vilniaus konservatorijoje. Prieš metus trimitininko diskografiją greta albumų su D.Pulausko sekstetu papildė albumas, įrašytas su pianistu E.Buožiu - Solos&Duos.Dainius Pulauskas - ky, synth,
Valerijus Ramoška - tp, flghn,
     
« Visi atlikėjai