29th Vilnius Jazz Festival. 13-16 October, 2016
Awards

Už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai

2015 - džiazo perkusininkas ir kompozitorius Arkadijus Gotesmanas

2014 - džiazo klavišininkas ir pianistas, kompozitorius bei pedagogas Vyacheslav Ganelin

2013 - muzikas, kompozitorius, režisierius, pedagogas Vladimiras Čekasinas

2012 - muzikas, perkusininkas, kompozitorius bei audiovizualinių projektų kūrėjas Vladimiras Tarasovas

2011 - saksofonininkas, kompozitorius, pedagogas Petras Vyšniauskas

2010 – „Dainius Pulauskas Group“ lyderis, pianistas, klavišininkas, kompozitorius, aranžuotojas Dainius Pulauskas

2009 - pianistas, kompozitorius, Kauno bigbendo įkūrėjas ir vadovas Romualdas Grabštas (1943-2009, apdovanotas po mirties)

2008 - gitaristas, kompozitorius Juozas Milašius

2007 – trombonininkas, multiinstrumentininkas, vokalistas, kompozitorius, pedagogas Skirmantas Sasnauskas

2006 - saksofonininkas, kompozitorius Liudas Mockūnas

2005 - muzikologas Liudas Šaltenis (1941-1994, apdovanotas po mirties)

2004 – muzikologė, džiazo kritikė, pedagogė Jūratė Kučinskaitė



Vilnius Jazz Young Power

2013

Grand Prix:
  • „r.a.d.d.“ (Donatas Petreikis, Rokas Jackūnas, Arman Isojan, Domantas Razmus)
Laureatai:
  • „Kaff“ (Donata Januševičiūtė, Donatas Petreikis, Kristijonas Doveika, Dovydas Mindaugas Buidovas, Jonas Butvydas)
  • „In Albedo“ (Ieva Marija Baranauskaitė, Artūras Ševiakovas, Viktoras Krasauskas)
  • „Legentet“ (Donata Januševičiūtė, Kristijonas Doveika, Arman Isojan, Jonas Gliaudelis)
Nominacijos:
  • „r.a.d.d.“ (Donatas Petreikis, Rokas Jackūnas, Arman Isojan, Domantas Razmus) - už lietuviškos temos aktualizavimą
  • Donatas Petreikis - geriausias konkurso instrumentininkas
  • Arman Isojan - už patikimą boso pagrindą


2012

Grand Prix:
  • „Singaz“ (Veronika Čičinskaitė-Golovanova, Vytautė Pupšytė, Jekaterina Pranevič, Raimonda Vaičiūtė, Kristina Svolkinaitė, Domas Žostautas, Jonas Lengvinas)
Laureatai:
  • „Vilkšu Pa Muguru“ (Silvija Pankūnaitė, Agnietė Ivanauskaitė, Giedrius Nakas, Donatas Bielunskis, Jonas Lenvinas)
  • „Kaf Kaf“ (Donata Januševičiūtė, Donatas Petreikis, Kristijonas Doveika, Dovydas Mindaugas Buidovas, Rasa Vaštakaitė)
Nominacijos:
  • Agnietė Ivanauskaitė - geriausia konkurso atlikėja
  • Vytautei Pupšytei - už originalią kompoziciją
  • „Kaf Kaf“ (Donata Januševičiūtė, Donatas Petreikis, Kristijonas Doveika, Dovydas Mindaugas Buidovas, Rasa Vaštakaitė) - už brandžiausią standarto interpretaciją


2011

Grand Prix:
  • „Sheep Got Waxed“ (Simonas Šipavičius, Adas Gecevičius, Paulius Vaškas)
Laureatai:
  • „Retired Musicians Social Club“ (Linas Karaliūnas, Gediminas Svilas, Viktoras Krasauskas)
  • „Jazz 4“ (Dovydas Sagaitis, Matas Čerenkovas, Paulius Vaicekauskas, Kasparas Naujokas)
Nominacijos:
  • „Jazz 4“ (Dovydas Sagaitis, Matas Čerenkovas, Paulius Vaicekauskas, Kasparas Naujokas) – konkurso atradimas
  • „Sheep Got Waxed“ (Simonas Šipavičius, Adas Gecevičius, Paulius Vaškas) – geriausios originalios kompozicijos kūrėjai



2010

Grand Prix:
  • „Dauleou“ (Manvydas Pratkelis - Jonas Butvydas)
Laureatai:
  • „Bon Ton“ (Simona Smirnova, Leonardas Bėkša, Simonas Šipavičius, Manvydas Pratkelis, Paulius Vaškas, Živilė Kazlauskaitė)
  • „Vilkšu pa muguru“ (Silvija Pankūnaitė, Simonas Šipavičius, Giedrius Nakas, Donatas Bielunskis, Živilė Kazlauskaitė)
  • „Yo-Yo Mo-Mo-Mo“ (Simonas Šipavičius, Paulius Vaškas, Gediminas Gefenas, Domas Žostautas, Jonas Lengvinas)
Nominacijos:
  • Simonas Šipavičius (saksofonas) - geriausias instrumentininkas
  • „Dauleou“ (Manvydas Pratkelis - Jonas Butvydas) - konkurso atradimas
  • Silvija Pankūnaitė - originalios kompozicijos autorė



2009

Grand Prix:
  • „YRINAUDA“ (Dovydas Stalmokas, Paulius Volkovas, Mykolas Bazaras, Gediminas Augustaitis)
Laureatai:
  • „Yo-Yo-Mo-Mo 4“ (Simonas Šipavičius, Gediminas Gefenas, Domas Žostatautas, Dovilė Vaštakaitė)
  • „TREES“ (Paulius Adomėnas, Indrė Jurgelevičiūtė, Rūta Dirsytė)
Nominacijos:
  • Dovydas Stalmokas (saksofonas)– geriausias instrumentininkas
  • Mykolas Bazaras (kontrabosas) - konkurso atradimas
  • Gediminas Gefenas - ryškiausios kompozicijos autorius
  • „TREES“ (Paulius Adomėnas, Indrė Jurgelevičiūtė, Rūta Dirsytė) - originaliausias projektas



2008

Grand Prix:
  • Rūtos Švipaitės kvartetas (Rūta Švipaitė, Vytis Smolskas, Julius Valančiauskas, Mantas Augustaitis)
Laureatai:
  • „In Search“ (Juozas Martinkėnas, Nojus Jurkus, Paulius Adomėnas, Mantas Augustaitis)
  • Valentinos Jaronskajos kvartetas (Valentina Jaronskaja, Leonardas Bėkša, Maksims Perepelica, Dovilė Vaštakaitė)
  • Beatričė Baltrušaitytė Project (Beatričė Baltrušaitytė, Jurgis Baltrušaitis, Mykolas Natalevičius, Rugilė Daujotaitė, Indrė Jurgelevičiūtė, Kastytis Žukauskas, Paulius Adomėnas, Marius Leiburas)
Nominacijos:
  • Vytis Smolskas (piano) - geriausias instrumentininkas
  • Beatričė Baltrušaitytė - "konkurso blykstelėjimas".
  • „Stereo Ray“ (Kristina Sokolnikovaitė-Aušra Žurauskaitė) – nominacija už "nepriklausomą kūrybinę mąstyseną"
  • Leonardas Bėkša – už tradicijos aktualizavimą



2007

Grand Prix:
  • Dmitrijus Golovanovas (piano)
Laureatai:
  • „Untitled“ (Karolis Jančenkovas, Nojus Jurkus, Vytautas Skudas, Domas Žostautas, Marius Leiburas)
  • „1+1=1“ (Juozas Kuraitis - Dmitrijus Golovanovas)
Nominacijos:
  • Leonardas Bėkšta - "konkurso atradimas"
  • Beatričė Baltrušaitytė - "konkurso viltis"
  • „QU5“ (Valentina Jaronskaja, Rūta Švilpaitė, Nerijus Bakula, Romas Morkūnas, Audrius Pazniokas) - originaliausia grupė



2006

Grand Prix:
  • „For Free“ (Juozas Kuraitis - Tomas Razmus)
Laureatai:
  • „Magic Mushrooms“ (Elena Neniškytė, Justas Keliuotis, Edvardas Jucius, Vygintas Kisevičius, Marius Leskauskas, Paulius Volkovas, Paulius Adomėnas, Gediminas Augustaitis)
  • „Lietaus uždanga“ (Božena Buinickaja, Tadas.Dešukas, Domas Žostautas, Mantas Augustaitis)
Nominacijos:
  • Tadas Dešukas (smuikas) - geriausias instrumentininkas
  • „Black Mind's Zone“ (Paulius Volkovas, Julius Valančiauskas, Gediminas Augustaitis) – originaliausios standarto aranžuotės kūrėjai