36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

2007.10.15

Ketvirtasis “Vilnius Jazz” prizas už nuopelnus Lietuvos džiazui - Skirmantui Sasnauskui

Penktadienį vakariniame 20-ojo festivalio "Vilnius Jazz" koncerte Rusų dramos teatre buvo vainikuotas ketvirtasis “Vilnius Jazz” festivalio ir UAB "A Cappella" prizo už nuopelnus Lietuvos džiazui laureatas.

Vertingą dovaną ir atminimo diplomą "A Cappella" direktorius Aretas Norkūnas ir "Vilnius Jazz" prodiuseris Antanas Gustys įteikė vienam ryškiausių lietuviškojo folkdžiazo kūrėjų, multiinstrumentininkui ir vokalistui, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos vokalo ir trombono pedagogui Skirmantui Sasnauskui.


Skirmantas Sasnauskas
Foto: Vytautas Suslavičius

Šio džiazo meistro kvintetas 1987 metais pradėjo pirmąjį "Vilnius Jazz" festivalį Lietuvos mokslų akademijos salėje.

Du dešimtmečius S.Sasnauskas sėkmingai plėtojo savo savitą stilių, sulydžiusį džiazo, folkloro bei avangardo išraiškos priemones.

Muziko raiškos spektras - nuo etnodžiazo iki radikalaus "free". Jis puikiai groja ne tik trombonu, bet ir senaisiais liaudies instrumentais - dūdmaišiu, ožragiu, lumzdeliu, kanklėmis.

S.Sasnauskas bendradarbiavo su visais garsiausiais Lietuvos džiazo kūrėjais, ne vienam kolegų padėjo surasti savo kelią, įsitvirtinti šalies džiazo scenoje.

Jis grojo Vladimiro Čekasino bigbende, Petro Vyšniausko diksilende, dalyvavo Vladimiro Tarasovo "The Lithuanian Art Orchestra", Danieliaus Praspaliauskio diksilendo, šiuolaikinės muzikos ansamblio "Ex tempore" programose, kuria savo originalius projektus.

Žymių garso aparatūros gamintojų "Marantz" (Japonija) ir "Jamo" (Danija) atstovo Lietuvoje bendrovės "A Cappella" apdovanojimu už nuopelnus šalies džiazo kultūrai jau yra pagerbti šviesaus atminimo muzikologas Liudas Šaltenis (po mirties), saksofonininkas Liudas Mockūnas ir muzikologė Jūratė Kučinskaitė.

A Capella

"Vilnius Jazz" partnere bendrovė "A Cappella" tapo dėl pažangios šio festivalio krypties, jo išskirtinio dėmesio originaliai džiazo kūrybai ir Lietuvos džiazo scenos evoliucijai.

Prizo steigėjas – „Marantz", „Jamo", bei kitų žymių garso aparatūros gamintojų atstovas Lietuvoje UAB „A Cappella".

Naujienos e-paštu

RSS

2023.10.16

„Vilnius Jazz“ jaunųjų talentų konkurse triumfavo tūbos virtuozas

2023.10.14

„Vilnius Jazz“ įvertino Marijaus Aleksos nuopelnus Lietuvos džiazui

2023.10.11

36-ąjį festivalį „Vilnius Jazz“ pradės džiazo narsuoliai, kuriems neegzistuoja galimybių ribos

2023.10.09

Festivalis „Vilnius Jazz“ atkeliauja kupinas intriguojančių sugrįžimų ir naujų pažinčių

2023.10.05

Pranešimas spaudos atstovams

visos naujienos