35th Vilnius Jazz Festival. 13-16 October, 2022

2009.09.10

Britų džiazo pianisto Howard Riley rečitalis Šv. Kotrynos bažnyčioje

Howard Riley (1943) yra Didžiosios Britanijos pianistas ir kompozitorius, viena iš reikšmingiausių šiuolaikinio džiazinio pianizmo figūrų. Anksti pradėjęs groti pianinu ir studijavęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, 1967 metais jis galutinai apsistojo Londone ir aktyviai įsitraukė į muzikinį šio miesto gyvenimą. Tai buvo vienas iš produktyviausių muzikinių Londono gyvenimo laikotarpių. Pažintis ir ilgametis bendravimas bei bendras grojimas su pirmosios kartos britų laisvojo džiazo meistrais padarė jam didelę įtaką formuojantis kaip kompozitoriui ir atlikėjui. Kartu su tokiais muzikantais kaip Derek Bailey, Evan Parker, Barry Guy, Tony Oxley ir Keith Tippett jie sudaro britų džiazo scenos Olimpą.

Bekompromisis laisvosios muzikos agitatorius, daug grojęs kameriniuose sąstatuose, o vėliau tokiuose kolektyvuose kaip London Jazz Composers Orchestra, pastaruosius 20 metų Howard Riley daugiausia groja solo. Ši patirtis išugdė jame originalų kompozitorių ir puikų pianistą. Nors dažnai gretintas su kito legendinio JAV pianisto Cecil Taylor, jo grojimas yra labiau „pianistiškas“, nei perkusinis. Jo atlikimą taip pat būtų galima lyginti ir su nedarniu Thelonious Monk lyriškumu. Tačiau Howard Riley atveju visi palyginimai yra labai santykiniai, turint omenyje stiprų jo muzikos individualumą. Klausantis jo muzikos galima pasinerti į neišsemiamą pianizmo istoriją ir joje atrasti daugybės praeities bei dabarties pianistų atgarsių, tačiau tik Howard Riley visa tai apjungia į harmoningą muzikinę sintezę, kartu su savo išgyvenimais bei vaizduote paversdamas tai unikalia patirtimi. Minimalizmas, romantizmas, svingas ir absoliuti laisvė. Ir tuo jo muzika neapsiriboja. Net spontaniškiausiuose grojimo momentuose muzikantas išlaiko aiškų kompozicijų kryptingumą bei struktūrą. Nėra kito britų pianisto, kuris taip nepriklausytų nuo muzikinių „štampų“ . Net po tiek daug improvizavimo metų jis sugeba pradžiuginti savo šviežiu požiūriu į muziką ir neaprėpiamas kompozicines galimybes.

Howard Riley daug dėsto pagrindiniuose Londono koledžuose ir labai retai koncertuoja užsienyje. 2009 metų rugsėjo 11 dieną jis gros Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje. Tai bus išskirtinis dviejų dalių solo koncertas ir reta galimybė išgirsti džiazo maestro grojant gyvai. Koncerto metu Howard Riley gros vienu geriausių pasaulyje Fazioli fortepijonu.

Naujienos e-paštu

RSS

2022.10.10

Grįžta rudeninė džiazo fiesta „Vilnius Jazz“

2022.10.06

Pranešimas spaudos atstovams

2022.10.05

Labiausiai laukiama 35-ojo „Vilnius Jazz“ žvaigždė nusilenks mistinei asmenybei

2022.09.28

35-ąjį „Vilnius Jazz“ festivalį užkurs džiazo patrakėliai iš Jungtinės Karalystės ir Lietuvos

2022.09.05

Skelbiamas septynioliktasis jaunųjų džiazo atlikėjų konkursas VILNIUS JAZZ YOUNG POWER 2022

visos naujienos