36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

2011.10.16

”Vilnius Jazz 2011” paskelbė aštuntąjį tradicinio apdovanojimo „Už indėlį į Lietuvos džiazo kultūrą“ laureatą

Tarptautinis džiazo festivalis "Vilnius Jazz 2011" baigiamajame koncerte paskelbė tradicinio, jau aštuntus metus teikiamo apdovanojimo „Už indėlį į Lietuvos džiazo kultūrą“ laureatą. UAB "A Cappella" ir festivalio "Vilnius Jazz" prizu apdovanotas vienas iškiliausių ir savičiausių Lietuvos džiazo kūrėjų, universalus muzikantas ir virtuoziškas saksofonininkas, kompozitorius ir pedagogas Petras Vyšniauskas.

Gyvenime jis kalba nedaug, svarbiausia jo kalba – muzika, neretai pasiduodanti spontaniškų improvizacijų tėkmei giliai persmelkta etniškumo. Nesvarbu, ar grotų solo, ar su kolegomis džiazmenais, ar su liaudies bei akademinės muzikos atlikėjais – Veronika Povilioniene, Lietuvos kameriniu ir Šv.Kristoforo kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais. Muzikos kalba jis susikalba su įvairių šalių scenos partneriais ir yra suprantamas visų šalių klausytojams.

Nuo 1982-ųjų, kai džiazo scenose debiutavusiame Petro Vyšniausko kvartete sužibo saksofonininko žvaigždė, Petras Vyšniauskas užkariavo daugybės klausytojų simpatijas nuo gimtosios Plungės iki Australijos, Japonijos, JAV, grodamas su Arkadijumi Gotesmanu, Vytautu Labučiu Antanu Smolskumi, Juozu Milašiumi, Viačeslavu Ganelinu, Christoph’u Baumann’u, Bobo Stenson’u, Jacque Siron’u, Christian’u Muthspiel’iu, Han’u Bennink’u, Charly Mariano, Tomasz’u Stanko, Stev’u Lacy, Klaus’u Kugel’iu ir kt. Jis dalyvavo svarbiuose tarptautiniuose džiazo projektuose, tarp jų – "East Meet West", "Jazz Baltica", "Octet Ost", "The International Varna Big Band". Šiuo metu viena pagrindinių saksofonininko tarptautinių grupių yra "Ganelin Trio Priority".

Petro Vyšniausko repertuaras - nuo trimito ir obojaus barokinių kompozicijų iki jam dedikuotų šiuolaikinių autorių kūrinių bei originalių paties saksofonininko kompozicijų, skambančių ne tik džiazo scenose, bet ir spektakliuose, kino filmuose.

Šalia koncertinės veiklos kūrėjas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, rengia meistriškumo kursus, globoja jaunus šalies muzikantus; jis yra Lietuvos muzikų sąjungos narys, LDK valdovų rūmų paramos fondo steigėjas, asociacijos "Jazz Kablys" prezidentas, o taip pat Plungės ir dviejų Prancūzijos miestų Garbės pilietis. Petro Vyšniausko kūrybinė ir pedagoginė veikla, muzikinės kultūros puoselėjimas ir sklaida pasaulyje įvertinti Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu, Vyriausybinės meno premija.

Tradicinio "Vilnius Jazz" apdovanojimo laureatas Petras Vyšniauskas baigiamajame festivalio koncerte muzikavo duetu su ilgaamžiu bendražygiu, dar vienu šio apdovanojimo laureatu gitaristu Juozu Milašiumi. Už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai "Vilnius Jazz" taip pat yra įvertinęs saksofonininką Liudą Mockūną, trombonininką Skirmantą Sasnauską, klavišininką Dainių Pulauską, muzikologę Jūratę Kučinskaitę, bei šviesaus atminimo džiazo asmenybes: Kauno bigbendo vadovą, pianistą Romualdą Grabštą ir muzikologą Liudą Šaltenį.

Festivalio inf.
www.vilniusjazz.lt

Naujienos e-paštu

RSS

2023.10.16

„Vilnius Jazz“ jaunųjų talentų konkurse triumfavo tūbos virtuozas

2023.10.14

„Vilnius Jazz“ įvertino Marijaus Aleksos nuopelnus Lietuvos džiazui

2023.10.11

36-ąjį festivalį „Vilnius Jazz“ pradės džiazo narsuoliai, kuriems neegzistuoja galimybių ribos

2023.10.09

Festivalis „Vilnius Jazz“ atkeliauja kupinas intriguojančių sugrįžimų ir naujų pažinčių

2023.10.05

Pranešimas spaudos atstovams

visos naujienos