35th Vilnius Jazz Festival. 13-16 October, 2022

2013.02.18

Frankofonijos dienoms - ekscentriškas „Sylvaine Helary Trio“ džiazas

Festivalis “Vilnius Jazz” Frankofonijos dienų proga šiemet vėl tradiciškai pratęs naujojo progresyvaus Prancūzijos džiazo pristatymą Vilniuje.  Kovo 4 d. 20 val. Gedimino pr. 9 įsikūrusioje „Studio9“ festivalio kvietimu koncertuos originalus kolektyvas iš Paryžiaus – „Sylvaine Hélary Trio“.

Sylvaine Hélary Trio (Prancūzija)
Sylvaine Hélary - flute, voice
Antonin Rayon - Hammond B3, clavinet
Emmanuel Scarpa - drums

Trio lyderė – virtuoziška fleitininkė ir kompozitorė Sylvaine Helary, neįprasta muzikavimo maniera kurianti savitą grupės veidą. Kaupusi kūrybos patirtį įvairiose eksperimentinėse scenose – nuo teatro iki šokio, fleitininkė itin įkvėptai derina kompozicijose muziką ir literatūrinius tekstus, kurie ritmingai, organiškai įsilieja į grupės muzikinių minčių audinį.


Sylvaine Hélary Trio - "Quart d'Heure" (extrait) by damecerise

Dabar toks derinys Prancūzijoje madingas – šiuo keliu juda ir gerai lietuvių publikai žinomas gitaristas Marcas Ducret bei garsus džiazo smuikininkas Dominique Pifarely. Su šiais muzikantais tarp daugelio kitų korifėjų bendradarbavo trio klavišininkas ir vargonininkas Antoninas Rayon‘as bei būgnininkas Emmanuelis Scarpa.

Visos trijulės biografijos pridaigstytos žinomų vardų. Šie muzikantai groja su daugeliu grupių, dalyvauja tarpdisciplininiuose projektuose, yra atviri ekstremaliems potyriams. Jie – įvairių konkursų prizininkai, puikiai valdo savo instrumentus ir mėgsta netradicinį garsyną. Kiekvieno trio nario diskografijoje jau yra per dešimtį albumų.

Sylvaine Helary Trio“ muzika laviruoja tarp šiuolakinio džiazo, naujosios akademinės muzikos ir psichodelinio roko. Ji rimta ir kartu žaisminga. Vidinės laisvės bei humoro nestokojanti grupės lyderė suteikia trio pasirodymams mielą ekscentrišką atspalvį.


Sylvaine Hélary Trio - "Vertige" (extrait) by damecerise

2011-aisiais išleistas pirmasis trio albumas “Opaque” buvo pripažintas vienu įspūdingiausių pastarojo meto debiutų. „Džiazo ateitis – šios kartos muzikantų rankose“, – rašė spauda apie „Sylvaine Helary Trio“ po jo pasirodymo festivalyje „Jazz Campus en Clunisois“. 

Bilietus platina Bilietų Pasaulis , kaina – 33 Lt.
Su Vilnius Jazz 2013 abonementu bilieto kaina 23 Lt (Abonemento ID (8 skaičiai) vesti į nuolaidos laukelį)

Moksleiviams ir studentams, pateikusiems galiojantį pažymėjimą - 30% nuolaida (tik perkant internetu ir "Bilietų pasaulis" kasose).

Bilietų kiekis ribotas. Bilietų kaina prieš koncertą - 43 Lt.

Naujienos e-paštu

RSS

2022.10.10

Grįžta rudeninė džiazo fiesta „Vilnius Jazz“

2022.10.06

Pranešimas spaudos atstovams

2022.10.05

Labiausiai laukiama 35-ojo „Vilnius Jazz“ žvaigždė nusilenks mistinei asmenybei

2022.09.28

35-ąjį „Vilnius Jazz“ festivalį užkurs džiazo patrakėliai iš Jungtinės Karalystės ir Lietuvos

2022.09.05

Skelbiamas septynioliktasis jaunųjų džiazo atlikėjų konkursas VILNIUS JAZZ YOUNG POWER 2022

visos naujienos