34th Vilnius Jazz Festival. 14-17 October, 2021

2021.09.01

Jubiliejinis 2021 m. Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureato Dainiaus Pulausko 60-mečio ir Dainius Pulauskas Group 25-mečio koncertas

Daugiau kaip prieš tris dešimtmečius džiaze debiutavęs vienas ryškiausių ir veikliausių šalies džiazo kūrėjų – klavišininkas, kompozitorius, džiazo grupių lyderis Dainius Pulauskas rengia gerbėjams staigmeną.

Šiame ypatingame koncerte jis primins ne tik geriausias savo kompozicijas, bet ir įvairių kūrybos etapų bendražygius, įspūdingą savo amplua paletę – nuo solo ir duetų bei trio iki didelių ansamblių. Tam yra svari priežastis: maestro mini 60-metį, o „Dainius Pulauskas Group“ (DPG) – 25-metį.

D.Pulauskas kurti ir aranžuoti muziką pradėjo dar dirbdamas vokaliniame instrumentiniame ansamblyje „Oktava“, komponuoti jį paskatino šio ansamblio vadovas Mindaugas Tamošiūnas. Būtent „Oktavai“ muzikas parašė pirmąją džiazo pjesę, kuri nuskambėjo „Pori Jazz’87“ festivalyje Suomijoje.

1996 metais Dainius debiutavo džiazo festivalyje „Birštonas“ jau kaip grupės lyderis su savo kvintetu, o 1998-aisiais – ir su savo sekstetu, kuris netrukus tapo vienu ryškiausių ir labiausiai svetur žinomų lietuvių džiazo kolektyvų. 2004-aisiais jis ėmė pristatyti įvairios sudėties savo ansamblių programas „Dainius Pulauskas Group“ (DPG) vardu. Būtent DPG veikla kūrėjas labiausiai realizavo savo kaip kompozitoriaus bei klavišininko talentą ir profesinę patirtį.

DPG pasirodė daugiau kaip 150 festivalių 35 valstybėse, keturiuose žemynuose, pirmoji iš Lietuvos įžengė į Malaizijos, Indonezijos, Pietų Afrikos Respublikos, Egipto, Etiopijos, Pietų Korėjos scenas. Grupei plojo prestižinių Otavos, Londono, Tokijo, Vašingtono džiazo festivalių publika. Ji sukėlė furorą gastroliuodama milijoniniuose Kinijos miestuose Džuhajuje, Gvangdžou ir Šendženyje, o praėjusią žiemą jau trečią kartą leidosi į dideles gastroles po Indiją, kur yra išbandžiusi jau beveik visas svarbiausias džiazo scenas.

Garsiose pasaulio džiazo scenose pasirodo ir kiti lietuviai, bet jie groja tarptautiniuose projektuose, o DPG atstovauja Lietuvai ir atlieka vien lietuvišką – savo lyderio D.Pulausko – muziką. Ji įamžinta jau 19 autorinių albumų, dviejuose autoriniuose DVD, 9 džiazo rinkiniuose.

D.Pulauskas savo nuoširdžia, emocinga kūryba pelnė vieno įdomiausių Europos „fusion“ džiazo kompozitorių reputaciją ir ne kartą atstovavo šalies džiazui europiniuose projektuose, o DPG netgi tapo Lietuvos kultūros ambasadoriumi svarbiuose valstybiniuose renginiuose.

Jubiliatas jau yra susirinkęs visus svarbiausius šalies džiazo apdovanojimus, išbandė save įvairiausiuose džiazo žanruose, o taip pat chorinės, teatro ir kino muzikos kūryboje, tapo net Kompozitorių sąjungos nariu, bet nesiliauja ieškoti vis naujų saviraiškos nišų. Jubiliejinis koncertas leis apžvelgti vingiuotą ir įdomų jo kūrybos kelią.

Scenoje išvysime įvairių to kelio etapų pakeleivius – ir pirmojo seksteto narius Vytautą Labutį bei Arkadijų Gotesmaną, ir dažnai grupę lydėjusį klaipėdietį gitaristą Eugenijų Jonavičių, vėlesnius Dainiaus bendražygius Liutaurą Janušaitį ir Domą Aleksą. Visus 25 metus DPG grojantis trimitininkas Valerijus Ramoška pasirodys su lyderiu ir dviese.

Kitokią dueto spalvą D.Pulauskas įlies į programą su liaudies dainų atlikėja Veronika Povilioniene, kuri taip pat paliko ryškų pėdsaką jo kelyje, drauge įsiamžino keliuose albumuose. O dabartiniam jubiliato kūrybos etapui atstovaus jo akustiniai kolektyvai su naujausiais komandos nariais – kontrabosininku Armanu Isojanu ir būgnininku Augustu Baronu.

Jubiliejinis 2021 m. Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureato Dainiaus Pulausko 60-mečio ir Dainius Pulauskas Group 25-mečio koncertas vyks rugsėjo 13 d. Rusų dramos teatre. Bilietus platina Bilietai.lt 

Naujienos e-paštu

RSS

2021.10.15

„Vilnius Jazz“ įvertino LRT režisieriaus P. Savickio nuopelnus Lietuvos džiazui

2021.10.14

„Vilnius Jazz“ laureatas grįžta į festivalį skleisti laisvės polėkio

2021.10.11

Pranešimas spaudos atstovams

2021.10.11

„Vilnius Jazz“ grįžta su trenksmu: laukiama rekordinio įvykio

2021.10.03

„Vilnius Jazz“ sceną sudrebins Portugalijos ir Skandinavijos orkestrai

visos naujienos