36th Vilnius Jazz Festival. 12-16 October, 2022

2022.10.10

Grįžta rudeninė džiazo fiesta „Vilnius Jazz“

Spalio 13-16 dienomis sostinę vėl drebins šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos šventė „Vilnius Jazz“.

Kartu su Lietuvos nepriklausomybės aušra gimęs, ekonomines, politines negandas ir pandemijos suvaržymus išgyvenęs ir nė sykio savo kasmetės tradicijos nenutraukęs „Vilnius Jazz“ festivalis kvies savo ištikimus gerbėjus jau 35-tą kartą.

Simboliška, kad jis įvyks jau nebe Rusų, o Vilniaus senajame teatre. Burdamas įdomiausias Europos ir pasaulio laisvojo džiazo ir improvizacinės muzikos asmenybes „Vilnius Jazz“ visais laikais įkūnijo nekompromisinį laisvės siekį ir drąsą, liudijo, jog muzika gali būti iškalbingesnė už žodžius.

Tai patvirtins ir išskirtinio šių metų svečio ukrainiečio fortepijono talento Vadimo Neselovskyi’o projektas „Odesa – muzikinis pasivaikščiojimas po legendinį miestą“. Jis pakvies į kupiną prisiminimų, istorinių asociacijų ir svajonių kelionę po gimtąją muzikanto Odesą, kurią šiandien niokoja okupantai.

Visame pasaulyje laukiamas ir kitos „Vilnius Jazz“ žvaigždės vieno ryškiausių dabarties perkusininkų amerikiečio Hamido Drake’o projektas, dedikuotas muzikos įkvėpėjai mistinei asmenybei, puikiai pianistei, vargonininkei, arfininkei, knygų autorei Alice Coltrane (1937-2007), subūręs rinktinius džiazo talentus iš Prancūzijos, Portugalijos, Norvegijos bei Italijos.

Savo naujausiomis idėjomis festivalio scenoje dalinsis vieno savičiausių moderniojo džiazo balsų britų džiazo pianisto Alexanderio Hawkinso trio. Pirmą kartą šių metų „Vilnius Jazz“ koncerte į muzikinę kelionę trise leisis seniai pažįstami, bet trio dar nemuzikavę lietuvių improvizacinės muzikos žvaigždė Liudas Mockūnas, šveicarų trombonininkas Samuelis Blaseris ir prancūzų gitaristas Marcas Ducret.

35-asis festivalis žada ir įspūdingą lietuviško avangardo bei improvizacinės muzikos panoramą – nuo jauniausios kartos eksperimentų iki Lietuvos džiazo elito projektų.

Subtilių improvizacijų pažers ne vieną prestižinę Europos džiazo sceną aplankęs lietuviškojo džiazo formuotojų Petro Vyšniausko ir Arkadijaus Gotesmano tandemas. Šiemetę kūrybos naujieną – „JJA Chamber Project“ – pristatys kūrybingas trombonininkas Jievaras Jasinskis.

Prieš dvejus „Vilnius Jazz“ scenoje debiutavęs „Improdimensijos orkestras“ šiemet nustebins naujais orkestrantų amplua, o analogų šalyje neturintis multiinstrumentininkų trio „Ąžuoliniai berželiai“ su Klaipėdos džiazo orkestru paliudys, kad įdomūs džiazo procesai Lietuvoje vyksta ir už sostinės ribų.

17-tus metus iš eilės dieniniame festivalio koncerte sekmadienį varžysis džiazo konkurso „Vilnius Jazz Young Power“ finalininkai. Šiemet konkursantai itin stiprūs. „Vilnius Jazz“ prodiuseris Antanas Gustys džiaugėsi, kad šįsyk konkurso scenoje pasirodė itin daug merginų ir bendram projektui susivienijo Lietuvos bei Danijos jaunimas.

Jaunosios džiazo kartos galimybės skleisis ir naktiniuose džemuose, kurie po pagrindinės programos vyks gyvos muzikos klube „Opera Social House“.

Festivalio metu teatro fojė bus eksponuojama fotografės Gretos Skaraitienės fotodarbų paroda „Vilnius Jazz“ portretai“.

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. 

35-asis „Vilnius Jazz“ festivalis vyks Vilniaus senajame teatre spalio 13-16 d. Bilietus platina Bilietai.lt  

Naujienos e-paštu

RSS

2023.10.16

„Vilnius Jazz“ jaunųjų talentų konkurse triumfavo tūbos virtuozas

2023.10.14

„Vilnius Jazz“ įvertino Marijaus Aleksos nuopelnus Lietuvos džiazui

2023.10.11

36-ąjį festivalį „Vilnius Jazz“ pradės džiazo narsuoliai, kuriems neegzistuoja galimybių ribos

2023.10.09

Festivalis „Vilnius Jazz“ atkeliauja kupinas intriguojančių sugrįžimų ir naujų pažinčių

2023.10.05

Pranešimas spaudos atstovams

visos naujienos