35th Vilnius Jazz Festival. 13-16 October, 2022

2009.05.26

Artscape programoje - intriguojantis džiazo konceptualisto Norbert Stein muzikinis pasaulis

Birželio 11 dieną 19.00 val. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre Artscape pristato intriguojantį džiazo konceptualisto Norbert Stein muzikinį pasaulį ir jo kolektyvą Pata Generators

NORBERT STEIN PATA GENERATORS (Vokietija)

Norbert Stein - tenor saxophone
Michael Heupel – flutes
Matthias Muche – trombone
Sebastian Gramss - double bass
Christoph Haberer – drums

Vokietiją, garsėjančią ypatingomis moderniosios muzikos ir europinio džiazo tradicijomis, Artscape džiazo programoje pristato Kelno saksofonininkas, kompozitorius ir grupių lyderis Norbertas Steinas ir viena iš daugelio jo kūrybinių laboratorijų – ansamblis Norbert Stein Pata Generators.

Norbert Stein – džiazo konceptualistas. Jį užvaldžiusi mintis, kaip sujungti skirtingas muzikines idėjas, kad šiose jungtyse gimtų nauji priežastiniai ryšiai, kad jos viena kitą papildytų ir skatintų. Į unikalią ir jokiems stilistiniams apibrėžimams nepaklūstančią Norberto Steino muzikinę kalbą jungiasi milžiniškas raiškos priemonių arsenalas - nuo džiazo tradicijų iki postbopo, folk muzikos, aleatorikos ir sonorikos priemonių, abstraktaus avangardo elementų. Ši, atrodytų, eklektiška muzikinių elementų visuma, iškalbingai atspindinti tirštą ir spalvingą šiandienos pasaulio skambesį, kritikų vadinama “avangardu geriausia šio žodžio prasme”.

Daugiau nei 2 dešimtmečius plėtojamą savą koncepciją Norbertas Steinas vadina PATA muzika. Sąvoka “Pata” atėjo iš komiško prancūzų rašytojo, siurrealizmo ir absurdo teatro pirmtako Alfred Jarry pasaulio, kuriame pristatoma “patafizikos” teorija, apibūdinantį mokslą, nepriklausomą nuo įprastų priežastingumo principų, besiremiantį nerealia logika ir nauja realybe už išorinio pasaulio ribų. Saksofonininkas Norbertas Steinas tvirtina, kad fantastika galima ne tik literatūroje. Jis Alfredo Jarry herojaus daktaro Faustrolio “patafizikai” antrina savo kuriama pata-muzika, realizuojama įvairiausių formatų kolektyvų - nuo trio iki bigbendo: Pata Horns, Pata Trio, Pata Masters, Pata Generators, Pata Orchester, Pata Blue Chip. Minėtų grupių paprastai gyvai įgrotus albumus leidžia 1986-aisiais įkurta leidybinė kompanija PATA MUSIC.

Norbertas Steinas yra ne tik šių grupių lyderis ir ideologas, tačiau ir tikras pata-muzikos architektas, kuriantis savas formas – staigmenų ir netikėtų posūkių kupinas pata-kompozicijas, - išskirtinę erdvę reikštis įspūdingiems grupių solistams. Artscape programoje intriguojantį N.Steino muzikinį pasaulį pristato jo kolektyvas Pata Generators, kuriame greta lyderio muzikuoja fleitininkas Michael Heupel, trombonininkas Matthias Muche, o pata-ritmo stabilumą ir kaitą užtikrina kontrabosininkas Sebastian Gramss ir būgnininkas Christoph Haberer.

Bilietus platina Bilietai LT , kaina – 30, 50 Lt.

Projektas „Artscape“ yra nacionalinės programos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis.

Naujienos e-paštu

RSS

2022.10.10

Grįžta rudeninė džiazo fiesta „Vilnius Jazz“

2022.10.06

Pranešimas spaudos atstovams

2022.10.05

Labiausiai laukiama 35-ojo „Vilnius Jazz“ žvaigždė nusilenks mistinei asmenybei

2022.09.28

35-ąjį „Vilnius Jazz“ festivalį užkurs džiazo patrakėliai iš Jungtinės Karalystės ir Lietuvos

2022.09.05

Skelbiamas septynioliktasis jaunųjų džiazo atlikėjų konkursas VILNIUS JAZZ YOUNG POWER 2022

visos naujienos